Webinar: Nieuwe financieringsinstrumenten voor klimaatadaptatie
Hoe zorgen we voor een gezonde leefomgeving die inspeelt op het veranderende klimaat? En hoe krijgen we dit financieel rond? Platform Samen Klimaatbestendig en De Natuurverdubbelaars organiseren twee webinars over de bekostiging en financiering van klimaatadaptatie.
Tijdens het tweede webinar verkennen we nieuwe instrumenten voor het financieren en bekostigen van een klimaatbestendige leefomgeving. Iris Visser van de Natuurverdubbelaars vertelt meer over welke partijen baat hebben bij klimaatadaptatie. Aan de hand van praktijkvoorbeelden laat zij zien hoe externe partijen betrokken kunnen worden bij de financiering en welke instrumenten daarbij interessant zijn – zoals gebiedsinvesteringszones en fondsvorming.
We gaan dieper in op een bestaand fonds; wat was de aanleiding voor de oprichting, hoe werkt het in de praktijk, en wat zijn de ervaringen tot nu toe? We gaan met elkaar in gesprek over wat nieuwe instrumenten wél – en juist níet – kunnen oplossen. Wanneer zijn ze kansrijk, en onder welke voorwaarden kunnen ze echt bijdragen aan structurele financiering van klimaatadaptatie?
Datum: donderdag 18 december
Tijd: 10:00 – 11:30
Bedoeld voor: gemeenten, waterschappen, geïnteresseerde professionals